Naše cesty za exotikou Kapské město
JAR 2014 JAR 2015 Réunion 2017 Namibie 2018 Azory 2019
Madeira 2020 Algarve 2022 JAR 2023

O čem jsou tyto stránky

V rámci dovolených do vzdálenějších destinací si většinou píšeme poznámky typy "Můj milý deníčku". Vždy jsem přemýšlel, jak následně sdílet tyto poznatky se svými známými (včetně fotek, které dokumentují komentované okamžiky).

V zimě roku 2018 jsem nakonec sednul a začal studovat různé stránky a návody, jak vytvářet stránky v html a jak efektivně používat kaskádové styly css. Připadalo mi to zajímavější, než si jenom stáhnout FrontPage a nevědět, co se při tvorbě stránek děje.

Pořád mi často dlouho trvá, než si uvědomím, kde dělám chybu a proč se nemění stránky tak, jak chci, aby se měnily. O to větší zadostiučení, když se to povede.

Hodně mi v učení pomohly stránky Dušana Janovského Jak psát web, stejně jako stránky bb Jak dobře začít s tvorbou webu - po lopatě. Oběma autorům tímto mnohokrát děkuji.

Dalším krokem k pochopení jak fungují kaskádové styly bylo shlédnutí několika výukových videí k Expresion Web 4, kde po zopakování základů html a ccs (které autor průběžně vizualizuje), následuje vytvoření vzorové webové stránky, včetně kódu obsahové struktury v html a následně i layoutu v ccs. Tutorial (byť v angličtině) je velice návodný - doporučuji všem, co začínají jako já.